Finansal Zeka

Finansal Zeka

Finansal zekâ Erdem Karagöz Zenginliğin para ile ilgisi yoktur. Zenginlik finansal zekâ gerektirir. Finansal zekâ duygusal zekâ ile ilişkilidir. Duygusal zekaya sahip insanlar parayı kontrol edebilmek için duygularını kontrol altında tutabilir. Duygusal zekânız size öğrenme ve merak odaklı olmanızı sağlar. Başkaları ile iş birliğini g..

Yeni başlayan ile uzman arasındaki fark

Yeni başlayan ile uzman arasındaki fark

Yeni başlayan ile uzman arasındaki fark nedir? Erdem Karagöz İlk başladığımızda, hiçbir şey bilmiyormuşuz gibi hissetmekten, her şeyi biliyormuşuz gibi hissetmeye hızla ilerlediğimiz bir dönemimiz var. Hadsiz özgüven ya da belki sadece egodur, ama oldukça yaygındır. Uzmanlar bilginin derinliğine ulaşınca mütevazı olmayı ve yo..

İçsel Motivasyonu Artırmak

İçsel Motivasyonu Artırmak

İçsel Motivasyonu Artırmak Erdem Karagöz Herhangi bir şeyde ısrar etmek için, beyinde çabayı başlatan ve sürdüren mekanizmalara ihtiyacımız var. Onlar olmadan eylemi başlatamaz veya sürdüremeyiz (Deci ve Ryan, 2008). Bunları sürekli dışarıdan ödül ve ceza ile başaramazsınız. Çünkü dışsal motivasyonlar sizin kontrolünüzde değildir. ..

Satışa Zihinsel Hazırlık

Satışa Zihinsel Hazırlık

SATIŞA ZİHİNSELHAZIRLIK Erdem Karagöz Satıcı zihinsel satış tatmin alanı yaratmadan sürdürülebilir kazanan olamaz. Kendi içsel motivasyonunu artıracaklar zihinsel hazlar bulmalıdır. Kimse şirketinin büyümesi, patronun araba modelini yükseltmesi için çalışmaz. Herkes birey olarak kendini gerçekleştirmek için çalışır. Zihinsel hedefleri olan..

Kurumsal Dil

Kurumsal Dil

KURUMSAL DİL Neden bir kurumsal dilimiz olmalıdır? Nedir bu kurumsal dil? Öncelikle şirketlerde ekipler farklı coğrafyalardan, farklı kültürel geçmişlerin izlerinden ve farklı bakış açıları ile oluşturulur.  Bu farklılıklar kontrol edilmediğinde marka kimliği yerine kişilerin günlük algıları şirketin markası olarak algılanır. &l..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!