Satıcı Nasıl Seçilir ?

Kurulu düzen bir satış ekibiniz var  aylık 5 kişi ile 5.000.000 TL satış yapıyorsunuz. Bir satıcınız sizi sattı daha iyi bir prim alacağı, altındaki araba markasının yükseleceği, daha dolgun kredi kartına sahip rakibinizin kartvizitini taşımaya başladı. Siz küplere bindiniz acil kodu ile takımınıza bir oyuncu seçiyorsunuz. İnsan Kaynakları hem..

Satıcı İmajı

Satıcı İmajı Erdem Karagöz  Satıcı kendine şu soruları sormalıdır Nasıl algılanmak istiyorum? Kurumsal imajımız ile bireysel imajım uyumlu mu? Profesyonel iş yaşamınız ile sosyal yaşamınız arasında dengem nasıl? Sizi dostlarınız, aileniz, arkadaşlarınız, müşterileriniz, yöneticileriniz, rakipleriniz nasıl algılıyor? Nasıl..

Neden Sorusu

Sevgili Dostlar; bu yazıyı okurken hayatınızda mükemmel bir davranış değişikliği başlatacağınızı söylemek istiyorum. Haydi bugünden itibaren kendinize bir iyilik yapın ve hayatınızdan NEDEN sorusunu çıkartın. Bugüne kadar Neden sorusu sorulduğunda ne kadar çok mazeret ürettiğinizi ve kendinizi rahatlatacak hikaye yazdığınızı bir düşünün. Ne..

Konfor Alanı

Bayanlar kuaförlerini, erkekler yemek yedikleri restaruantlarını  kolay değiştiremezler. Çünkü kişisel güvenlik alanlarında risk almaz ve güvende oldukları yerden hareket etmek  istemezler. Oysa yaşamın bir gerçeği vardır. Konfor alanınızda kendinizi net ve güvende hissedebilirsiniz. Ancak konfor  alanı sınırlarınız içindekalarak ken..

İkna İnce İştir

Birini ikna etmenin ilk yolunun kendini ikna etmek olduğunu cezaevinde öğrendim. 1500 kişiye yaptığım koçluk ve eğitimler sonunda suç işleyenlerin kendilerini suçlu olmadıklarına, bunun yapılması gerektiğine inandıklarını gözlerinden okudum. Bu bir bilinçaltı ikna çalışmasıydı. Depo o kadar haklılık ve sosyal kanıt içeren veri ile dolduruyor ki bu ..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!