Erdem Karagöz Akademi;

Neyi Nasıl yapıyoruz? Nasıl Çalışıyoruz?  

1 saniyeyi, 1 lirayı ve tüm harcanan enerjiyi önemsiyoruz. Eğitimde geçen sürenin üretmekten vazgeçiş olduğunun farkındayız. İyi etkileşim olmayan iz bırakmayan her eğitimin katılımcıları tüm eğitim ve eğitmenlere karşı olumsuzluk oluşturduğunu biliyoruz. Şirketinize özel içerik üretiyoruz. Size özel vakalar çalışıyoruz. Eğitim power point sunum değildir. Biz zaten power point kullanmıyoruz! Görsellerimizi prezi ile destekliyoruz. (Tüm katılımcılara güncellenen sunumların linkini yolluyoruz)

Şirket olarak verdiğiniz her eğitimin bir sınav olduğunu ve şirketinize uygun eğitmen, eğitim içeriği bulmanın zorluluklarının farkındayız. Ayrıca yıllarca tekrara düşen eğitim ve eğitmenlerin şirketlerde işletme körlüğüne neden olduğunu ve davranışları değiştiremediğini biliyoruz. Farkındalığı ve davranış değişimini önemsiyoruz.

Eğitim işi enerji işidir. Asla keyif almadan yapılamaz. İşimizi, yeni insanları, yeni şirketleri, şehirleri ve yeni durumları çok seviyoruz. Yetişkin eğitimin her zaman geçmiş ile eşleştirme olduğunun farkındayız. 40 milisaniyede eğitmeni geçmişle eşleştirdiğini ve bağ kurmak için sadece 7 saniyemiz olduğunu biliyoruz.

Eğitimin ilgi çekmesi için eğitim ve eğitmenin çapraz satılması gerektiğini bildiğimiz için eğitimden önce katılımcılar ile etkileşime geçiyoruz. Deneyimlerini, heyecanlarını, tutkularını çok ciddiye alıyoruz. Eğitimin her saniye odaklanarak nasıl değer katarız, katılan dostlarımızın ve şirketlerimizin hayatına ne katarız diye soruyor ve çok daha fazla kazanıyoruz. Proje bazlı eğitimler (Türk Telekom Mey Grubu 80 gün) Zingat ile Türkiye turundayız. Diğer şirket eğitimleri ve satışı biletix tarafından yapılan eğitimlerle Erdem Karagöz’ün ajandasından 210 gün alınmıştır.

Bunların dışında Satış Zirveleri, Kariyer.Net 10. Kat eğitimleri, Satış Guruları Plaftormu etkinlikleri devam etmektedir.

Sürekli öğreniyoruz ulusal ve uluslararası firmalardan eğitimler alıyor ve güncel bilgiyi yakından takip ediyoruz. Yılda ortalama 40 farklı eğitim, work shop, konferans ve etkinliğe katılıyoruz. Türkiye’de iş dünyasında 48 saat eğitim ortalamasında biz eğitmen olarak 240 saat eğitim alıyoruz.  Bunun dışında yazarak düşünüyoruz. Yılda ortalama 100 kadar blog yazısı üretiyoruz.

Geçmişteki yaygın bilgilerin doğruluğunu sorguluyoruz.  Türk insanın davranışlarını analiz ediyoruz, değişime verilen tepkilerin altında yatanları sahada paylaşıyoruz. Kişinin potansiyelini ortaya çıkartması için bakış açısını oyunlarla veriyoruz.

Rutin ve alışılmışın tekrarı olmamak için sadece eğitimlerimizi değil sürekli kendimizi güncelliyoruz. 24 saat değişim için çok uzun zaman olduğuna inanıyoruz.

Biz öğretirken öğrenen, modelleyen, ilham veren ve harekete geçiren tüm organizasyonun içinde olmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

Her yıl 1000 kadar İK Yöneticisi, Satış Müdürü, Şirket sahibi, CEO ve üst düzey yöneticilere sorular soruyor ve değişimimiz için adım atıyoruz.

Sizlerden aldığımız geri bildirimlerle eğitim işleyişimizi tekrar düzenledik ve sizinle nasıl çalışacağımızı paylaşıyoruz.

Eğitim Öncesi;

 1. Eğitim talepleriniz doğrultusunda teklifimizi, referans ve CV’lerimizi sizinle paylaşıyoruz.
 2. Eğitim bütçesi ve kattığı değer hakkında bilgi veriyoruz.
 3. Sizi gerçekten önemsiyoruz. Yapacağımız her eğitim öncesi kritik pozisyondaki yöneticiler, Satış Müdürleri, direktör ve ilgili kişiler ile toplantı yapıyoruz. Gerektiği hallerde müşteri ve tedarikçileriniz ile de görüşüyoruz.
 4. Eğitim şirketinizde verilmesi halinde eğitim salonunu geziyor ve önerilerde bulunuyoruz.
 5. Paylaşılması halinde eğitime katılacak tüm katılımcıların iletişim bilgilerini alıyor eğitim, eğitmen ve hedefler hakkında mail yolluyoruz.  (Eğitim notları, okunacak kitaplar ve sosyal medyadaki bilgilerimizi paylaşıyoruz)
 6. İK Yöneticileri ve ilgili departman yöneticileri ile eğitim içeriği, aralar, role play, izlenecek video ve ana davranış hedeflerini paylaşıyor ve şirketinize özgün hale getiriyoruz. İstenmesi halinde online satış yetkinlik değerlendirmesi yapıyoruz. (30 dakika 165 soru 15 sayfalık yetkinlik raporu)
 7. Şirketinize özel 30 dakikalık tanıtım webinarı hazırlıyoruz ve sosyal medya ortamında eğitim öncesi katılımcılar ile paylaşıyoruz. Ana hedefimiz eğitime tüm katılımcıların çok daha üst düzeyde ilgisini sağlamak. (İstenmesi halinde 30-60 dakikalık eğitim katılımcıları ile online toplantı yapıyoruz)
 8. Gizlilik anlaşması imzalıyoruz.
 9. İncelenecek vaka ve konuları belirliyor ve hazırlık yapıyoruz. İstenmesi halinde tiyatro ekibinden destek alarak eğitim planlanacaktır.
 10. Yıllık paket eğitimler için sahada tam günlük keşif yapılmaktadır.

Eğitim Uygulamalarımız

 1. Eğitimin daha yüksek beklenti içinde geçmesi için eğitmen ve eğitimin çapraz satışı
 2. Katılımcılara isimlik dağıtıyoruz ve ismen iletişim çok önemsiyoruz.
 3. Tüm katılımcılara eğitimden ve eğitmenlerden beklentilerin sorulması kısa tanışma, eğitim notları ve work shop dosyalarını ve malzemelerini dağıtıyoruz.
 4. İnteraktif iletişim için tüm katılımcılar eğitim içinde sözümüzü kesebilir ve soru sorabilirler. Bilgi akışı sağlamak ve etkileşimi yüksek tutmanın gücüne inanıyoruz. Yönetimin belirlediği bir vakada beyin fırtınası yapıyoruz.
 5. Tarzımız samimiyet, yetkinlik ve dürüstlük asla ego çatışması içine girmiyoruz. Müthiş etkin dinleyiciyiz ve geri bildirimleri çok ciddiye alırız.
 6. Kavramsallıktan uzak sahada hemen kullanılacak bilgiler paylaşıyoruz farklı teknikler ve role play ile davranış değişikliğini hedefliyoruz.
 7. Güçlü soruların değişimdeki gücüne inanıyoruz. Eğitim içinde ortalama her 30 dakika farklı kişilere konular hakkında sorular sorarak eğitimde odaklanmanın yüksek kalmasını sağlıyoruz.
 8. Tüm eğitim boyunca ayakta kalıyor ve sınıf ile göz temasımızı canlı tutuyoruz. Eğitim
 9. İlgiyi yüksek tutmak için alışılmışın dışında özgün oyunlar, kısa videolar, anekdotlar ile etkileşim sağlıyoruz. Bu süre içinde eğitimin odağını bölmeden katkı sağlayanları oyunun içine çekiyoruz.
 10. Eğitim sonunda katılımcılara 2-3 dakika süre vererek elde edilen davranış değişikliği, eğitmen ve eğitim hakkında geri bildirim alıyoruz.  Gelecekte almak istedikleri eğitimleri soruyoruz. Eğitim sonunda eğitmen ve eğitimi değerlendiren anketi doldurmalarını rica ediyoruz. İstenmesi halinde eğitimin video çekimini yapıyor, tiyatro grubu ile çalışıyoruz. Eğitim sonrası bize katılımcılarla buluşma imkânı verdiği için şirketinize eğitim sonunda teşekkür ediyoruz.

Eğitim Sonrası;

 1. Şirketinize bireysel eğitim değerlendirme raporu sunuyoruz. Katılımcıların algılama, refleks gösterme, oyunlara katılım, eğitime odaklanma, baskı altında hızlı ve doğru karar verme, değişime tepki gösterme, konfor alanı, sonuca ulaşma tavrı, iletişim becerisi, güçlü soru sorma, etkin dinleme kapasitesi, sunum becerisi gibi birçok konuda geri bildirim verilmektedir.
 2. Vaka analiz sonuçları paylaşılacaktır. Her eğitimde bir vaka çalışması grup ile yapılacak ve elde edilen sonuçlar sizinle paylaşılacaktır. İstenmesi halinde video çekimi yapılacaktır. Bir satış eğitiminde örneğin aşağıdaki vakalardan birinde betin fırtınası yapılacaktır. Satış kapama oranı düşüklüğü, yeni müşteriye ulaşma, müşteri karşılamada ilk etki, Vaatlerin yerine getirilmesi, satış sonrası müşteri ilişkileri, güven kazanmak, sunum becerileri, ihtiyacı algılama ve yeni ihtiyaç oluşturma, zaman ve öncelik yönetimi, satıcının kendini geliştirmesi, satışa hazırlık, eski müşteriye daha çok satmak, çapraz satış, üst satış ya da şirkete özel bir konu üzerinde beyin fırtınası yapılacaktır.
 3. Tüm katılımcılara eğitime yaptıkları katkı için teşekkür maili yolluyoruz. (Şirket iletişim maillerini paylaşmak istemesi halinde)
 4. Tüm katılımcılar ve şirket yönetimi ile açık iletişime devam ediyoruz. Bizim için eğitim asla bir son değil bir tanışma ve başlangıçtır.
 5. Katılımcılara okunacak kitaplar, blog yazıları ve videoları dönemsel olarak paylaşıyoruz. (Şirket iletişim maillerini paylaşmak istemesi halinde)
 6. Açık iletişime çok önem veriyoruz. Katılımcılar ve şirket yöneticileri eğitim, içerik ya da diğer detaylar için bize rahatlıkla ulaşıp geri bildirim alabilir. Biz ne kadar temas kurarsak sürecin o kadar kaliteli olacağının farkındayız. Sosyal medyadan kolay ulaşılabiliriz ve etkileşim için tüm kanalları kullanmaktayız.
 7. On ve üzeri eğitim planlamamız halinde Kirkpatrick 3-4 Aşamaları ve ROI Uygulamaları ile ölçülebilir maddi ve maddi olmayan fayda geri bildirimleri hazırlıyoruz.
 8. Eğitim alanında beklentilerin farkındayız kolay ulaşılmak, hızlı dönüş, basit ve net bilgi, dokunarak iletişim için her gün kendimizi geliştiriyoruz. Dokunmanın gücüne inanıyoruz.
 9. CRM programımız ile beklentilerinizi, önerilerinizi ve bilgilerinizi takip ediyoruz.
 10. Eğitimlerin sonunda her ay ekibimizle geri bildirimleri değerlendiriyor ve neyi, nasıl daha iyi yapabiliriz, nasıl farklılaşırız? Şirketler sektörden ve bizden ne istiyor? Nasıl değer katarız sorusuna cevap arıyoruz. Zaman zaman şirketlere bu soruları sorarak kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Her şirketin, her çalışanın, her saniyenin önemli olduğunu biliyoruz.

Erdem Karagöz Akademi

www.erdemkaragoz.com

www.erdemkaragozakademi.com

www.kevinhogan.ist

0532 276 40 91Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!