Bitcoin ve Satış

Erdem Karagöz

Bitcoin 9 yaşında ve Türkiye’de çok kişi yeni tanışıyor. Bugün bitcoin madenciliği ile milyon dolar kazanan çok sayıda insan bulunmaktadır. Yatırım amaçlı bitcoin almak isterseniz havale yapabilir, kredi kartınız ile alabilirsiniz.

Türkiye’de paribu gibi çok sayıda şirket ile işlem yapabilirsiniz. Bitcoin cüzdan kullanacaksınız mutlaka çift aşamalı güvenlik sistemini devreye sokmalısınız. 2FA denilen güvenlik sistemi aktif olmalıdır. Bunun yanında en önemlisi öğrenmek ve sistemi tanımak için önce alt limitlerle işlem yapmalısınız.

Bitcoin para birimin bağlı olduğu her hangi bir merkez bankası ve resmi kurumu olmayan elektronik paradır. Bir kripto para sistemidir. Doğal olarak çok sayıda kara para aklama, rüşvet parası gibi paralarda kullanılmaya uygundur.

Ülkeden para kaçırmak isteyen insanların şifrelerini bilmeleri yeterlidir. Her işlem açık kodla takip edilmesine rağmen kimse blog zinciri bozmak oldukça zordur.

Bitcoin ile alış verişe başlayan Türk işletmeleri her gün artmaktadır. Satışı kolaylaştıran her tür para birimi döngüye katkı sağlayacaktır. Para piyasada hareket ettiği sürece sektörlerin gelişeceği bir gerçektir.

Bitcoin, bitcoin madenciliği, Elon Musk tarafından kurulduğu iddiaları, Türkiye devleti ve iktidar tarafından riskli bulunması, Dünyada çok konuşulması onu her zaman çok daha çekici hale getiriyor.

Uzmanlar her yatırımda olduğu gibi kazancınızın % 25’lik bölümünden fazlası ile hiçbir yatırım yapmamanızı öneriyor. Bitcoin bir yılda 20 kat artış gösterdiği için cazibesini korumaya devam ediyor.

Önce çok iyi öğrenmek, takip etmek ve sonra küçük yatırımlarla harekete geçmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Tabii bu karar kendi adıma geçerli.

Karar sizin

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!