Sadece Heyecanlandırın

Sadece Heyecanlandırın!

Erdem Karagöz

Satış alanında insanları ikna etmek istiyorsanız tavsiyede bulunmayın, öğüt vermeyin, kıyaslamayan akıl hiç vermeyin! Sadece heyecanlandırın, yani büyük resmi müşterinize çizdirin. Kararı kendinin almasını sağlayın. Nefes alışını değiştirin keşfetmesini sağlayın.

Ne yapılması gerektiğini biliyorsunuz nasıl yapacağınıza bakalım. İkna ederken satışın hangi aşamasında olursanız olun bir yokuş tırmandığınızı düşünün. Yokuş yolda aracınızın vitesini büyütürseniz araç patinaj yapacak ve yolu kavrayamacaktır. O yolu düz yol haline getirecek gücünüz yoksa yol size uymuyorsa siz yola uyun vitesi küçültün.

Kural koyucu olacağınız güne kadar kurallara uyun esnek olun. Müşteriyi heyecanlandırmanız mı gerekiyor? Önce sıradan konularda konuşurken ses tonu, beden dili, göz teması ve ritmini test edin. Bu size çok gerekli bir bilgidir. Çünkü müşteriniz heyecanlandığında ritmi değişecek, ses tonu değişecek, beden dili değişecek, göz bebekleri büyüyecektir. İşte onu yakaladığınız an sıcak düğmeyi keşfettiğinizde üzerine gidin. Aylarca randevu alamadığınız bir iş adamına torununu sorduğunuzda heyecanını yakalayabilir oradan satış akışını değiştirebilirsiniz. 20 yaşlarında birisi için sağlık anlamsız kelime olabilirken 65 yaşındaki birinin çok ilgisini çekebilecektir.

Ne ile heyecanlanıyor ve nasıl harekete geçiyor? İstihbaratını yapın ya da bizzat kendisine sorun!   Şirketinizi bu günlere getirirken neler yaşadınız? Bu kadar insanı nasıl yönetebiliyorsunuz? Ülkeye bu kadar değer üretirken ne hissediyosunuz?  İnsanlar sizin en çok hangi özelliklerinizi beğeniyor. Başkaları

İNSANLAR,

DÜŞLERİNİ KÖRÜKLEYEN,

BAŞARISIZLIKLARINA GEREKÇE BULAN,

KORKULARINI YATIŞTIRAN,

KUŞKULARINI ONAYLAYAN VE

DÜŞMANLARININ TAŞLAMASINA YARDIMCI OLANLARIN HER DEDİĞİNİ YAPARLAR.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!