Kurumsal Eğitimlerimiz;

EFK Eğitim Danışmanlık firması ve Erdem Karagöz Akademi olarak bu güne kadar 100 şirket STK ve 60 kadar üniversitede eğitimler vermekteyiz. Kurumsal eğitim ve saha çalışmalarımızı 12 yıldır sürdürmekteyiz. Şirketimiz Manisa merkezde kurulmuş olup 6 yıldır İstanbul’da çalışmaktayız. İstanbul ve Manisa eğitimleri için ulaşım ve konaklama sorunumuz olmayacaktır.Yaptığımız bazı projeler ve referansları sizinle paylaşıyoruz. Şirketimiz Erdem Karagöz ve Fatoş Kanıtemiz ortaklığında 12 eğitmen ile proje kapsamlı çalışmalar yapmaktadır.

Eğitmenlerimiz Erdem Karagöz, Fatoş Kanıtemiz, Aysel Kulaksız 15 Temmuz 2106 sonrası Çalışma Bakanlığından akreditasyon almış 12 kişiden üçüdür.

Türk Telekom Akademi Müşteri İlişkileri Okulu 28 Bölgede İkna ve İptal masalarında çalışan 5300 personelin eğitimi 3 yıldır çalışılmaktadır. Proje devam etmektedir Referans Özlem Uysal Türk Telekom Akademi Genel Müdür Yardımcısı 0212 288 83 14

AB Projesi kapsamında 8 İlde Gerçekleşen TESK Eğitimlerinde Manisa’da 3200 kişilik esnafa 220 eğitim verilmesi (Proje devam etmektedir. Referans Manisa Esnaf Sanatkarlar Odası Genel Sekreteri Önder Savcı  0532 611 98 91)

15 Nisan 2017 Kevin Hogan Türkiye’ye getirilecektir. Erdem Karagöz- Fatoş Kanıtemiz ve Kevin Hogan İstanbul’da aynı gün 1800  Satış Profesyoneli ve Yöneticiye konuşma yapılacaktır.

Eğitim satışlarımız ve ajandamız Piengo Şirketi tarafından yapılmaktadır. 2016 ajandasında Erdem Karagöz ve Fatoş Kanıtemiz ikili kurum içi, proje bazlı ve biletix tarafından satışı yapılan toplam 210 gün satılmıştır. 2107 ajandasında 130 gün satılmıştır.

Erdem Karagöz Satış alanında 4 yıl Brian Tracy Know How eğitimlerini vermiştir.

Çok sayıda KOBİ, Üniversite Sürekli Eğitim Merkezleri ile sertifikalı eğitimler yapılmaktadır.

İstanbul UNİTED Firması ile çok sayıda Banka, Şirket Eğitimleri yapılmıştır

Vestel Manisaspor Alt Yapı Koçluğu Referans Başkan Emre Hasgör 0533 630 08 61

60 kadar üniversite sürekli eğitim merkezleri ile öğrencilere ve halka açık satış, iletişim eğitimleri verildi. Ticaret ve Sanayi Odaları ile Eğitimlerimiz devam etmektedir.

Network Marketing Akademi Satış, ikna, iletişim becerileri, takım kurma, imaj eğitimleri verilmiştir. Yaklaşık 6000 Network marketing yönetici ve distribütörü eğitimlere katılmıştır.

Erdem Karagöz’ün yayınlanmış 4 kitabı bulunmaktadır. Bu kitaplardan Türk İşi İkna Türkiye’de en çok satan ikna alanındaki kitaptır.

Bunların dışında çok sayıda proje ve eğitim yapılmaktadır. Firmamız Manisa çıkışlıdır. İstanbul, Antalya, Bursa, izmir, Ankara’da organizasyon yapan temsilcilerimiz bulunmaktadır. Satışı Biletix tarafından yapılan açık eğitimlerde dönemsel olarak yapılmaktadır.

Erdem Karagöz

0532 276 40 91             www.erdemkaragoz.com

Neden bizimle çalışmalısınız;

 017 Kurumsal Eğitim Kataloğunuza alırken 10 maddeyi gözden geçirmenizi rica ederiz. İşte Neden Biz sorularına cevaplarımız. 

  1. Kurumsal eğitimlerde mabedinize giriyoruz. Sırlarınızı öğreniyoruz o nedenle biz aynı sektörde sadece 1 firma ile yıllık anlaşma yapıyoruz. Örneğin Telekomünikasyon, GSM alanında sadece TÜRK TELEKOM ile çalışıyoruz. Bu sektörde başka şirketlerle çalışmıyoruz.
  2. Eğitimlerde asla ego çatışmasına girmiyoruz. Eğitime katılanlara hizmetkâr olduğumuzu eğitim başlangıcında açıklıyoruz. Eğitim boyunca mükemmel dinleyici olarak şirkete geri bildirimler üretiyoruz.  Bizim eğitimlerimizin her anında tüm katılımcılar sözümüzü kesebilir soru ve fikirler ile katkı sağlayabilir. İnteraktif olması için tüm buzları çok kısa sürede kırıyoruz.
  3. Eğitimler Erdem Karagöz ve Fatoş Kanıtemiz tarafından aynı anda ikili olarak veriliyor. Bu da katılımcıların tam gün oyunda ilgili kalmasını sağlıyor.
  4. Her eğitimde katılımcılara bu şirketin/kurumun CEO’su sen olsaydın(Şirket/Kurum senin olsaydı) Neyi daha farklı yapardın? Neyi asla yapmazdın sorusunu sorarak şirketi adına düşünmesini istiyoruz. Bu sorunun alt başlıklarını Müşteri – CEO, Patron, Rakipler, Piyasa gözü ile cevaplamasını istiyoruz. Katılımcılar o andan itibaren şirketleri adına düşünmeye başlıyor.
  5. Her eğitim sonunda 3 davranış değişikliğini teknik olarak veriyoruz.  Tekniklerin kurgulanması için oyunlaştırıyor ve eğitim anında takibe başlıyoruz.
  6. Eğitimlerin dışsal motivasyon etkisi yapılan araştırmalarda 72 saattir. İçsel motivasyona ulaşma yollarını buluyor ve teknikler ile sürekli nasıl kullanılacağını aktarıyoruz.
  7. Çalıştığımız sektör ile ilgili sahada deneyimleme yapıyoruz. Havasını soluyor çok hızlı öğreniyoruz. Dirençlerini, tutkularını, zaaflarını inceliyoruz. NEDEN yapmam gerekir sorusunu NASIL yapmam gerekir haline getiriyoruz.
  8. İşimiz çalışanların hayatlarına dokunmak ve yaptıkları işten keyif alır hale getirmek. Şirketlerin öğrenme tutkularını geliştirmek eğitimleri eğlenerek davranış değişimi sağlamak için her gün kendimizi geliştiriyor ve NEYİ NASIL DAHA İYİ HALE GETİREBİLİRİM? Sorusuna cevap arıyoruz.
  9. Şirketlerin gizlilik politikalarına % 100 uyum sağlıyoruz.
  10. 2016 yılında fiziksel olarak canlı eğitim yapabileceğimiz 240 günün 210 günü Türkiye’nin en saygın firmaları tarafından satın alınmıştır. 30 gün zirve ve diğer organizasyonlara ayrılmıştır. Çalıştığımız şirketler ile yol arkadaşlığımız uzun soluklu sürmektedir.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ EĞİTİMİ

Eğitimin Amacı

Rekabet ortamında başarılı ve kalıcı olmak için müşteri memnuniyeti artırmak ve müşteri kaybını en aza indirmek ve müşteri sadakati oluşturmak eğitimin amacıdır. İnovatif çözümler ile tüm çalışanlarda müşteri memnuniyeti oluşturmanın yol haritasını bu eğitimde bulacaksınız.

Konu Başlıkları

İş yaşamında artan müşteri önemi

Müşteri İlişkileri- Müşteri Memnuniyeti-Müşteri Sadakati

Müşteriyi geliştirme ve değer katma

Müşteri İlişkilerinde sihirli an İlk Temas ve etki anı

Müşteriyi Okuma ve kişilik özellikleri

Müşteri memnuniyeti ölçüm ve analizi

Müşteri odaklılık bilincinin çalışanlara yayılması

Müşteri memnuniyetsizliği geri bildirim

Mutsuz müşteri ne yapar?

Sadık Müşteri nasıl oluşur?

İkna Teknikleri

Zor Müşteri ile başa çıkma yolları

Başarılı markaların müşteri memnuniyet teknikleri

Müşteri Memnuniyeti CRM

Rol Play ve geri bildirimler

SATIŞ VE PAZARLAMA EĞİTİMİ

Bu eğitimin amacı çağımızın şartlarında pazarlama ve satış anlayışını revize etmek, çalışanları bilgili müşteri ve rakiplere karşı hazırlamaktır.  Eskiden geçerli olan satış ve pazarlama anlayışı değişen müşteri ile birlikte sona erdi. Şimdi oyunun kuralları yeniden yazılıyor.

Konu Başlıkları;

Pazarlama Kavramı

Segmentasyon

Stratejik Pazarlama Yönetimi

Ürün geliştirme stratejileri

Pazar geliştirme stratejileri

Pazarlama araştırmaları

Satış, Satıcı ve Satıcı kavramları

Satış ve Satışcının önemi

Satışta Başarı faktörleri

Satış geliştirme teknikleri

Satışçıda aranan özellikler

Satışta güçlü sorular

Satışta müşteri dinleme teknikleri

İkna Teknikleri

Dağıtım kanalları

Tahsilat

ÇATIŞMA YÖNETİMİ VE İKNA TEKNİKLERİ

Bu eğitimin amacı marka algısını güçlü tutmak için bireysel ve kurumsal çatışmaları ön görmek, müşteri mutluluğunu artırmak için haklı olmak yerine kazanan olmayı sağlamaktır. Sorunu olan insanlara çözümün parçası olmak ve daha çok kazanmak için ikna tekniklerini geliştirmek eğitimin ana faydasıdır.

Eğitimimiz Türklerin ikna algısı, temel öğretim sistemi ve bilinçaltı nasıl çalışır kavramları ve ikna bağlantısını anlatılmaktadır. Başkasını ikna etmenin kuralı önce kendini ikna etmektir.Kendinizi ikna ettiğinizde heyecan transferi gerçekleşir. İkna için Türklere özel stratejiler. İkna teknikleri, ikna iletişiminde koçluk becerileri eğitimde yer almaktadır. Eğitimin en önemli farkındalığı ikna odalarındaki sıra dışı uygulamalardır. Çatışma nedir? İnsanla sorunu ayırmak, çatışma çeşitleri, hemcins çatışmaları, kadınları anlamak, erkekleri anlamak, konfor alanı, algı yönetimi ,mutsuz insan, nasıl mutlu olur ve ederiz? Buzdolabı tekniği,bakış açısı değişimi, aynalama, filtreler, çatışmaları yönetmek, arabuluculuk, duygusal bellek yönetimi, çatışmalarda kurumsal imajı korumak. Uygulamalar.  Erdem Karagöz  “Türk İşi İkna” e kitabı verilecektir İnter aktif bir eğitim ve sıra dışı uygulamalar sizi bekliyor.

KONU BAŞLIKLARI

•Türkleri kimler nasıl ikna ediyor? İkna oluyor?

• Siz ne zaman ve nasıl ikna olursunuz

•İkna nedir, ne değildir? İkna ve etik ilişkisi.

•Türklere özel iknanın 7 özelliği

• Türkleri okuma ve güvenme yolları

• İknada heyecan transferi

•Kadınların, erkeklerin, çocukların, profesyonellerin dinleme ve algılama şekilleri

• Güçlü, çok güçlü sorular ve sorma teknikleri

•Kazan/kazan anlayışında satranç tekniği

•Önyargı tuzakları ve arınma yolları

•Beden dili okuma ve güven oluşturmada algılar

•Susmanın dayanılmaz gücüne nasıl ulaşırız? İlk konuşan kaybeder tekniği nedir?

•Dil ve entelektüel sermaye iknada nasıl kullanılır?

•Kısa,net, doğru ve sonuç odaklı iletişim nasıl olmalıdır?

• İknada gizem nedir nasıl kullanılır?

• iknada asla kullanılmayacak sözcükler nelerdir?

• İkna % 100 duygusaldır ya analitik insanlar nasıl yönetilir?

• İknada danışman tekniği ve öfke kontrolü nasıl olmalıdır?

•Pusudaki kaplan kelimeler ve kelimelerin altındaki gerçekler nelerdir?

•Sıcak düğmeyi nasıl keşfedersiniz?

•İmaj ile ikna arasındaki bağlantı nedir?

•sadece 7 saniyem var ne yapabilirim ki?

•Bu eğitimdeki ikna odalarında neler oluyor?

• Türkler nasıl mazeret üretir ve mazeretlerden sonuçlara gitme yolları?

• İkna geri teperse ne yapmalıyım?

• İkna oyunlarındaki örneklerle ne kazanacağım?

• Hangi kelimeler çatışma oluşturur.

• Empatiyi yeniden tanımlamak, gerçekten kendimizi herkesin yerine koyabilir miyiz?

• Çatışma yönetim teknikleri

• Sorunla insanı ayırt etmek, öfke kontrolü,

• Duyguları kontrol altına almak, buzdolabı tekniği

İLETİŞİM BECERİLERİ

 Eğitimimizin amacı kurum çalışanlarının birbirleri, müşterleri, tedarikçiler,rakipleri ve tüm iş alanları ile iletişim kalitesini artırmaktır.İş ve yaşam kalitesine değer katmak için profesyonel ve duygusal iletişimin kontrol edilmesidir.İletişim kariyer yolculuğunda sizi yükseklere taşıyacak en önemli unsurdur.,

 Kimler İçin

•Profesyonel yöneticiler,yönetici adayları ve tüm çalışanlar

•Halkla ilişkiler ve müşteri ilşkileri çalışanları

•Şirket sahipleri, kurum yöneticileri

• Kendi kalitesinin farkında olup daha iyiyi arayanlar için

Konu Başlıkları

•İletişim donanımları

•Güven oluşturmada iletişim

•Yasaklı kelimeler

•Kazandıran kelimeler

• Duygusal bellek

•Profesyonel imaj için iletişim

•Geri bildirim

•Sihirli tavırlar

•Dinleme donanımları

•Ses,tonlama

•İletişim kanalları

• Toplantı iletişimi

• Sunum becerileri

• İç müşteri, dış müşteri iletişimleri

Eğitim Role Play

KURUM KÜLTÜRÜ

 Eğitimimizin amacı kurum kültürüne yetkin bir bakış açısı kazandırmaktır.Bu anlamda bilgi, beceri ve tavır olarak değişime ulaşmaktır.Kurum kültürü gelişimine ait bir metot geliştirmektir.

Kimler İçin

•Profesyonel yöneticiler,yönetii adayları ve tüm çalışanlar

•Kurumsallaşmış ve kurumsallaşma yolundaki tüm şirketlerin personelleri

•Şirket sahipleri, kurum yöneticileri

• Kendi kalitesinin farkında olup daha iyiyi arayanlar için

Konu Başlıkları

•Kurumsal kültür ve uyum

•Kurum kültürü ve performans

•Kurum  kültürü ve değişim

•Kurum kültürü ve ait olmak

•Kurumsal duygusal bellek

•Profesyonel imajda kurum kültürü

Katıldıktan Sonra Neleri Yapabilir Hale Geleceğim?

• Kurumsal kültür ve uyum sağlamak

• Kurumsal kültür ile imaj oluşturmak

• Kurumsal kültür ile davranış değişikliği sağlamak

ROLE PLAY

•Nasıl algılanmak isterseniz

•Uygulama: Beyin Fırtınas

• Soruların yanıtlanması

Geri Bildirim

PROFESYONEL İMAJ ve ALGI

 Eğitimimizin amacı iş yaşamında Pprofesyonel imaj ve algıyı geliştirmektir. Profesyonelliğe zihinsel hazırlık, imaj oluşturma ve imaj yönetimini sağlamaktır. için Eğitim sırasında yapılan rol playler ile imaj ve algı etkisi inter aktif olarak uygulanacaktır

Kimler İçin

•Ekip yöneticileri

•Müdürler,şefler

•Takımın parçası olan çalışanlar

• Üniversite öğrencileri ve iş arayanlar

•Kendi kalitesinin farkında olanlar

Konu Başlıkları

•Profesyonellik

• Profesyonel Algı ve İmaj yönetimi

•Profesyonellikte etik değerler

•Müşteri odaklılık

• Profesyonellikte kişisel imaj yönetimi

• Profesyonel imajın farkına varmak

• Profesyonel imaj ile kurum kültürüne uyum sağlamak

•Profesyonellik ve otorite simgeleri

• Profesyonellikte iş olgunluğu

• Bireysel potansiyelini öğrenme

• Baskı altında hızlı ve doğru kararlar alabilmek ve takımda bunları yönetmek

Eğitim Role Play

• İmaj oyunları

• Soruların yanıtlanması

ANKET- Geri Bildirim

SATIŞ İKNASI

“Türk İşi İkna” kitabının yazarı Erdem Karagöz bu eğitimi vermek için iki yıl gözlem yaptı. Satış, satın alma eğilimi, satın alma dirençleri ve ikna alanında sahada çalıştı. Satış şirketleri yöneticileri, satış koçları, yüzlerce insanla kontak kurdu. Bakırköy Deniz otobüslerindeki üst geçitte 8 saat boyunca çiçek satıcılarını izledi, çocukların satın alma eşiklerini modelledi. Dünyanın en iyi know how eğitimlerine katıldı. Üniversitelerde, şirketlerde ikna ve satış alanında 500 kadar eğitim verdi. Eğitimimiz Türklerin ikna algısı, temel öğretim sistemi ve bilinçaltı nasıl çalışır kavramları ve ikna bağlantısını anlatılmaktadır. Başkasını ikna etmenin kuralı önce kendini ikna etmektir. Kendinizi ikna ettiğinizde heyecan transferi gerçekleşir. İkna için Türklere özel stratejiler. İkna teknikleri, ikna iletişiminde koçluk becerileri eğitimde yer almaktadır. Eğitimin en önemli farkındalığı ikna odalarındaki sıra dışı uygulamalardır. İkna oyunları ve beyin fırtınası seansları ile Türk İşi İkna üzerinde yeteneklerinizi çok daha fazla geliştireceksiniz. Satıcının kendini zihinsel olarak satışa hazırlaması ,red edilme ve başarısızlık anlarındaki tavırlarda kendini nasıl ikna edecekleri anlatılacak.. Ayrıca satıcının satış sırasındaki öz değeri, konfor alanı, kalıcı başarıların tekrarlanması bu eğitimde sizlerle paylaşılacak.

Anahtar Kelimeler :Türklere özel ikna taktikleri, neden sorusunun iticiliği, mazeretleri sonuca çevirmek, sandviç tekniği, zihinsel ve fiziksel güven, beden dili okuma, güçlü sorularla ikna, kuluçka dönemi, önyargı oyunları, itirazlarda sıra dışı yaklaşımlar ,koçluk teknikleri, dinleme oyunları kazanmasına izin vermek, susmanın büyüsü, yedi saniyede ikna, amigdala bölgesi ve ikna, değerler, inançlar, beklentiler ve duyguların anlaşılması ve yönetimi, konfor alanında değişim, anekdotlar, ikna odaları,ve beyin fırtınası uygulamaları. Satış, saha, öz değer ,öz imaj, algı, başarı, potansiyel, hedeflere odaklanma, baskı altında karar verme, kazanan olmak, bilgi, beceri ,arzu ,tavır, algıda seçicilik, inanç tutum, sonuç almak, danışmanlık ,yeni satış modeli ,güven, odaklanma konularında bilgi alış verişi yapılacaktır.

Kimler İçin

•Profesyonel ve sosyal çevresinde insanları ikna etmek ve başarısını sürekli haline getirmek isteyenler

•Grup ve bireylerde heyecan transferi yapmak isteyenler

•Takipçilerini artırmak ve işbirliği kalitesini sürekli geliştirmek isteyenler

• Kendi kalitesinin farkında olup daha iyiyi arayanlar için

•Profesyonel satıcılar, satıcı adayları ve danışmanlar

•Satış takımlarını yöneten iş profesyonelleri

•Şirket yöneticileri, iş sahipleri

• İkna yetenekleri ile insanların içsel motivasyonunu artırmak isteyenler

•Lider pozisyondaki kişiler

•Satışçılar, pazarlamacılar, yöneticiler, profesyoneller, eğitmenler, siyasetçiler, müzakereciler, arabulucular,

•İkna yeteneğinin, örnek alınan, saygı ve güven duyulan, takip edilen kişiler olmamızda rol oynadığına inanan herkes...

Konu Başlıkları

•Kim nasıl ikna olur?

• Siz ne zaman ve nasıl ikna olursunuz

•İkna nedir, ne değildir? İkna ve etik ilişkisi.

•Türklere özel iknanın 7 özelliği

• Türkleri okuma ve güvenme yolları

• İknada heyecan transferi

•Kadınların, erkeklerin, çocukların, profesyonellerin dinleme ve algılama şekilleri

• Güçlü, çok güçlü sorular ve sorma teknikleri

•Kazan/kazan anlayışında satranç tekniği

•Dünyanın en önemli insanı sensin ilgisi

•Önyargı tuzakları ve arınma yolları

•Beden dili okuma ve güven oluşturmada algılar

•Susmanın dayanılmaz gücüne nasıl ulaşırız? İlk konuşan kaybeder tekniği nedir?

•Dil ve entelektüel sermaye iknada nasıl kullanılır?

•Kısa,net, doğru ve sonuç odaklı iletişim nasıl olmalıdır?

• İknada gizem nedir nasıl kullanılır?

• iknada asla kullanılmayacak sözcükler nelerdir?

• İkna % 100 duygusaldır ya analitik insanlar nasıl yönetilir?

• İknada danışman tekniği ve öfke kontrolü nasıl olmalıdır?

•Pusudaki kaplam kelimeler ve kelimelerin altındaki gerçekler nelerdir?

•Sıcak düğmeyi nasıl keşfedersiniz?

•İmaj ile ikna arasındaki bağlantı nedir?

•sadece 7 saniyem var ne yapabilirim ki?

•Bu eğitimdeki ikna odalarında neler oluyor?

• Türkler nasıl mazeret üretir ve mazeretlerden sonuçlara gitme yolları?

• İkna geri teperse ne yapmalıyım?

• Ast, üst iletişiminde iknanın gücünü nasıl kullanabilirim?

• İkna oyunlarındaki örneklerle ne kazanacağım?

•Satışta yeni etkili alışkanlıklar

• Arzulu ve İlkeli satış

•Başarılı satışın ilkeleri

• Neden güven?

•Dostluk faktörü

•Sihirli tavırlar

• en iyi müşteriyi var etmek ve elde tutmak

•Daha iyi dinleyici olmak

•Satışta sorular

• Fayda Kaliteden önce gelir

•Sunum becerileri ve ikna

•Hissetmek

İKNA NEDİR?

• Türkler için ikna nedir? İknada Türklerin amaçları nedir?

•İkna ne değildir? İkna etik ilişkisi

•İkna geliştirilebilir bir yetenektir.

•Sizi ikna edenlerin ortak özellikleri nelerdir? Türkler nasıl ikna eder?

.İkna Sürecinde İLETİŞİM sihirleri

•İletişimde asla kullanılmayacak kelimeler

•İkna iletişiminde ses ve nefesin gücü

•İknada susmanın dayanılmaz gücü. İlk konuşan kaybeder anı!

•İkna iletişiminde vurgu

• İkna ve diksiyon bağlantısı

• İkna ve beden diline Türklerin bakış açısı

•Görsel imaj

• Bakım

•Fiziksel özellikler

• Netlik

•Sıcak düğmelerin keşfedilmesi

İkna sürecinde “ KOÇLUK YAKLAŞIMI”

 • Koşulsuz kabul ve empati

•Kadınların, erkeklerin, çocukların ve profesyonellerin dinleme-konuşma şekilleri

Türkler tavsiye almazlar, tavsiye etmeden ikna teknikleri

•Mazeret üretenleri sonuca götürme teknikleri

•Büyük resim ve ikna

•Ne hissediyor? Düşünüyor? Nasıl davranıyor?

•Neden sorusu yerine ?

Hedef kişi ve grubu tanıma heyecanlarını belirlemek

•Kelimeler ile kelimelerin altındaki gerçeklere ulaşmak.

•Odaklanma (Değerler, inançlar, beklentiler ve inançlar filtreleri)

•Çok güçlü sorular ve soru sorma teknikleri

•İhtiyaç, kaygı, bilgi, ilgi ve beklentileri dikkate alma

•Uyumlama, Güven yaratma

•Konfor alanı, psikolojik oksijen

•Amigdala bölgesi ve yönetimi

•Duygulardan eylemlere yolculuk

.İkna etme yöntemlerini canlandırma ve analiz etme

.Hayır diyebilmek

İtirazları yönetmek

Evet dedirtmek

Bakış açısını değiştirmek

.Karşınızdakini mükemmel hissettirmek

seçeneksizlik ve çok seçenek

Zıtlık kuralı

İlişkilendirme

Toplumsal kanıt

İyilik yap denize at

Biz Egosu oluşturmak

Kaybetme korkusu, kazanma arzusu

Sandviç tekniği 

Toplumsal kanıt

Türkleri Okumak

EĞİTİMDE ROLE PLAY

•Etkili 10 satış sorusu hazırlamak

•Uygulama: Beyin Fırtınası

•Örneklerin analizi

• Soruların yanıtlanması

SATIŞIN DIŞ OYUNU

 Eğitimimizin amacı satıcı ve satıcı adaylarının müşteri ve müşteri adaylarının ihtiyaçlarını tam manada karşılamalarını sağlamak için danışman yaklaşımını geliştirmektir. Satıcıları mükemmel satış teknikleri ile donatmak ve kalıcı satış yapmalarını sağlamaktır. Tekrarlanabilen zirvede satış metotları geliştirmek ve kazanan olmalar konusunda destek vermektir.

Kimler İçin

•Profesyonel satıcılar, satıcı adayları ve danışmanlar

•Satış takımlarını yöneten iş profesyonelleri

•Şirket yöneticileri, iş sahipleri

• Kendi kalitesinin farkında olup daha iyiyi arayanlar için

Konu Başlıkları

•Yeni Satış Modeli

• Neden güven?

•Dostluk faktörü

•Sihirli tavırlar

• en iyi müşteriyi var etmek ve elde tutmak

•Daha iyi dinleyici olmak

•Satışta sorular

•İkna etmenin yedi sırrı

•İnsanlar neden satın alır

•Kaybetme korkusu ve kazanma arzusu

•Sıcak düğmeyi bulmak

• Fayda kaliteden önde gelir

• Satışta sunuş becerileri

• Müşteri ürünü değil faydayı satın alır

• Evet dedirtmek

•İtirazlarla başa çıkmak

•Hissetmek

•Satış kapama sinyalleri

•Satış kapanış soruları

•Kapanıştan sonra sessiz kalın!

•Satın alma

Katıldıktan Sonra Neleri Yapabilir Hale Geleceğim?

• Değişiminiz ve başarma tutkunuz konusunda kendinizi ikna edeceksiniz.

• Satışın doğuştan bir yetenek olmadığını ve kazanıldığını göreceksiniz

• Satışın dış oyunu ile performansınızı nasıl artıracağınızı göreceksiniz

• Eğitim sonunda davranış değişikliği için yeni yollara ulaşacaksınız

•Kazanan olmak için eylemin farkına varacaksınız

• Danışmanlık bakışınız değişecek

• Satışın dış oyunu ile satış kapama sinyallerini göreceksiniz

• Eğitim sonunda davranış değişikliği için yeni yollara ulaşacaksınız

•Kazanan olmak

ROLE PLAY

•5 dakikalık satış oyunu

•Etkili 10 satış sorusu hazırlamak

•Uygulama: Beyin Fırtınası

•Örneklerin analizi

• Soruların yanıtlanması

ANKET- Geri Bildirim

SATIŞIN İÇ OYUNU

 Eğitimimiz amacı satıcı ve satıcı adaylarını satışa ve yaşama “zihinsel” olarak hazırlamaktır. Katılımcılara öz değerlerinin farkında olma ve geliştirme metotlarını öğretmek. Ret edilme ve başarısızlığa uğrama korkusundan kurtarmaktır. Kendine daha fazla güvenme ve satış potansiyelini sürekli geliştirme yollarını anlatmaktır. Klasik satış anlayışı dışında pradigmaları yıkmak için yeni yol haritaları hazırlanacaktır. Satıcıdan daha ziyade “danışman” olarak kendini düşünmeye başlamasını sağlamaktır. İş mükemmelliği için yeni ve etkili satış alışkanlıkları kazandırmaktır. Eğitim “Satışın iç oyunu” bir günlük satıcının kendini hazırlaması ve “satışın dış oyunu” bir günlük satış ve sahayı anlatan ikili eğitim şeklinde verilmektedir.

Kimler İçin

•Profesyonel satıcılar, satıcı adayları ve danışmanlar

•Satış takımlarını yöneten iş profesyonelleri

•Şirket yöneticileri, iş sahipleri

• Kendi kalitesinin farkında olup daha iyiyi arayanlar için

Konu Başlıkları

•Satışta yeni etkili alışkanlıklar

• Satışta İş Mükemmelliği

•Olay eylem döngüsü

•Satış Performansının sergilenmesi

• Arzulu ve İlkeli satış

•Başarılı satışın ilkeleri

• Gelir tanımı

•Başarılı satışın üç gerçeği

•Pareto kuralı

•Satışta en büyük mazeret “Teorik pratiğe uymaz”

•Okul sahadır sürekli sahada kalın.

•Kazanma eşiği

•Küçük farklar büyük getiriler

• Performansı belirleyen kritik faktörler

• Kritik faktörlerdeki başarısızlıklar

• Bilinç ve bilinçaltı

• Başarısız olma korkusu ve ret edilme korkusu

•Satış tavrı geliştirmek

•Psikolojik satış kilit faktörleri

•Evrenin kuralları

•Zihinsel kurallar

•Satış Potansiyelini ortaya çıkartmak

• Öz değer- Öz imaj, Öz disiplin

• Ret edilme korkusunu yenmek

• Satış hayır denildiği an başlar

• Öz değer formülü

• Hedeflere ulaşmak için

•Yaratıcı satış teknikleri

•. Satışa zihinsel hazırlık

•Kendinize çok güçlü sorular sorun ve gözlemleyin.

•Başarılarınızın keyfini çıkartın.

 ROLE PLAY

•Baskı altında satışa hazırlanmak

•Duygu değişimi oyunu

•Uygulama: Beyin Fırtınası

•Örneklerin analizi

• Soruların yanıtlanması

ANKET- Geri Bildirim

TAKIM  OYUNU

 Eğitimimizin amacı iş yaşamında birliktelik sağlamak için takım oyununun özelliklerini öğretmektir. Takım nedir, nasıl kurulur ve yetkinlikler nasıl paylaşılır bu eğitimde incelenecektir. Eğitim sırasında yapılan rol playler ile takımdaşlık etkisi inter aktif olarak yaşanacaktır.İyi takımlar için öz güveni yüksek bireylere ihtiyaç vardır. Bireyden takımlara yolculuk yapacağız. Eğitim Manisaspor takım koçu Erdem Karagöz ve iletişim uzmanı Fatoş Kanıtemiz tarafından verilmektedir.

Anahtar Kelimeler : Takımdaşlık, özgüven, geri bildirim, iş birliği, birin gücü, takım seçimi, zıtlıklardan yararlanma, takımı yönetmek, takım koçluğu, yönetişim

Kimler İçin

•Ekip yöneticileri

•Müdürler,şefler

•Takımın parçası olan çalışanlar

• Üniversite öğrencileri ve iş arayanlar

•Kendi kalitesinin farkında olanlar

Konu Başlıkları

•Takım olmak

• Takım oyuncusu özellikleri

•Özgüven ve iletişim kalitesi

•Dinleme yetisi

• Takımsal hafıza

•Duygusal bellek

•Takım oyuncusu seçimi

•Var olan takımı yönetmek

•Birlikte hedef tanımlama

•Kaybetme korkusu ve kazanma arzusu

•Takımın sıcak düğmeyi bulmak

• Takım arınması Dedikodu ve laf taşıma

• Takımın sunumu

• Takım ruhu ve heyecan transferi

• Takımın güçlü yanlarını kullanmak- zayıf yanlarını geliştirmek

•Takım dayanışması

•Takım çatışmaları

•Takımı hissetmek

•Kısa net eylem planları

•Sorumlulukları yönetmek

• Takımda heyecan transferi

• Takım liderlik

• Takım dilini geliştirmek

• Takım koçluğu

•Takımın sembol, simgeleri

•Kişilik tipleri ve takım

•Takımda başarmış gibi yaşamak

•Takımsal haz yaşamak

•Takım olma ilkeleri

ROLE PLAY

• Takım oyunları-

•Beyin fırtınası önce bireysel fikirler sonra takım sinerjisi

•Örneklerin analizi

• Soruların yanıtlanması

ANKET- Geri Bildirim

www.erdemkaragoz.com

İLETİŞİM

Erdem Karagöz Akademi

www.erdemkaragoz.com

www.kurumsalegitim.ist

0532 276 40 91

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!