SATIŞ SOKAK OYUNUDUR!

Teori asla pratiğe uymaz. Satış sokak oyunudur. Sokağa çıkın ve üçlük atmaya başlayın! Okullarda, eğitimlerde öğrendikleriniz size bilgi kazandırır. Siz gözlem yeteneğiniz, başkalarından öğrenme yetiniz, bakış açınız ile deneyim kazanabilirsiniz. Oysa sizi tüm satıcıların en iyi %2 hatta binde ikilik düzeye taşıyacak olan satış tavrınızdır.

                Üstelik bu tavır kalitesi için doğuştan satıcı olmanızda gerekmez. Sokakta yani sahada geçirdiğiniz her saniye size daha esnek olmayı, çözüm odaklı olmayı, zamanı kullanmayı, hayır denildiğinde aslında sadece savunma yapıldığını öğretir. Sokak mazeret üretenlerden nefret eder, hikâye yazdırmaz sadece başarılı olanları tutar oyunda. Sokak ret edildiğinizde tekrar ikinci hamleyi nasıl ve ne zaman yaptığınıza bakar. Konfor alanında mutlu olmanız ile ilgilenmez başkalarının konfor alanına nasıl girdiğinize bakar. Sokak en iyi öğretmendir kimin yanında nasıl giyineceğinizi öğretir. Susmasını, oturmasını, bacak bacak üstüne atmayı, atmamayı öğretir. En iyi beden dili öğretmenidir sokak, ses tonunuzu nasıl kullanacağınızı, seçtiğiniz kelimelerin derinliğini öğretir.

Sokak satış kapanışlarında size hayır denildiğindeki tavrınızı geliştirir. Satış müşteriye dokunduğunuz andaki tavrınızdır.

En iyi satıcıların günde sadece iş ve sonuç odaklı 90 dakika çalıştıklarını yani sadece bir buçuk saat sokakta kaldıklarını biliyor musunuz? 

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!