TELEFONDA RANDEVU ALMA

Erdem Karagöz

Satışlarının en az % 30 artması randevu alma kalitenize bağlı!

Ayakta durun, gülümseyin- Zihninizi başka şeyle meşgul etmeyin

Tamamen müşteriye odaklanın- Esnek olun- Doğru kişiye ulaşın.

Neden randevu vermeliyim sorusuna hazırlıklı olun. Çünkü sizde diğer çalıştığımız ofisler ve uzmanlar gibi satışlarınızın artmasını, telefonlarınızın daha çok çalmasını, yeni gayrimenkullere ulaşmayı, teknolojik olarak farklılaşmanın önemini biliyorsunuz. Burada motive edin, gerçek bilgilere sahip olduğunuzu araştırdığınızı hissettirin. Bunlar için 30 dakika görüşmemiz yeterli bir satış toplantısı istemiyorum. Birbirimizi tanıyalım.

Paradan tasarruf edeceğiniz önerilerimizi, ilk kez uygulamaya girdiğimiz projelerimizi bölgedeki farklılıkları ve detayları sizinle paylaşmak istiyorum. Sizi dinlemekten keyif alacağım. Vizyonunuz farkındayım.

Konu nedir, telefonda anlatır mısınız? Telefonda anlatılamayacak kadar size özel ve önemli bilgiler içeren bir toplantı olacak. O nedenle bir kahve içmeliyiz. Toplantıda size anlatılacağım bilgilerle maliyetleriniz azalacak, daha çok kişiye ulaşacaksınız. Göstermen gerekenler var, Bölge raporlarını payklaşacağım Reidin sonuçlarını görmelisiniz.

Peki göstereceklerinizi maille yollar mısınız; Yüz yüze anlatmalıyım emin olun sorularınızı hızla ve net olarak yanıtlayacağım. Kesinlikle keşke demeyeceksiniz. Zaman hepimiz için çok önemli farkındayım. Gelecekte size daha fazla zaman kalacak konuları da konuşacağız.

Öyleyse randevu için beni gelecek hafta arar mısın? Ajandam yanımda hemen birlikte belirleyebiliriz. Son gün tekrar konuşuruz. Burada iki gün ve saat önerebilirsiniz. Sürüncemede kalmamalıdır.

İlgilenmiyorum, düşünmüyorum, vaktim yok; Bende böyle düşünmüştüm işte tam olarak bu nedenle görüşmeliyiz. Çünkü sizin gibi çok sayıda değerli markanında zamanı yoktu. En iyi müşterilerimin hayatlarını nasıl kolaylaştırdığımızı gördükleri için yıllardır çalışıyoruz. Algınızı satın , meraklandırın. Görüşmezse neyi kaybedeceğini hissetsin. Bu arada karşınızdaki kişiyi motive edici sorular sorun. Karar verici sizsiniz değil mi? Rakiplerinizden önce ofisiniz için yenilikleri öğrenmek ister misiniz?

Salı 10.00 ya da Perşembe 14.00 sizce hangisi?

Sadece randecuyu satmaya odaklanın. Unutmayın ürün satmıyorsunuz. Ayrıntı verdiğinizde randevu alamazsınız. İnsanların meraklanması, kaçan fırsat ve belirsizlikten kurtulmak için sizinle görüşmek isteyecektir.

Sizden sadece30 dakika ayırmanızı istiyorum. Bilgi sahibi olmanız yeterli karar sizin elbette özgürce kararı siz vereceksiniz. Baskı yapmayacağınızı hissettirin.

Müşterinin ses tonu ve hızı ile konuşun. Basit cümleler kurun, çok iyi dinleyin sözünü kesmeyin, ne aradığını tam olarak hissedin ve karşısında gerçekten danışman olduğunu düşünmesini sağlayın. Çağrı merkezleri gibi hızlı, mekanik konuşmayın. Keyif aldığınızı, öğrendiğinizi hissettirin. Teşekkür edin. Not alın, gülümseyin. Konuştuğunuz kişi ve ofisi ile ilgili bilgilere önceden sahip olun. Vaadinizi toplantıya bırakıp sadece ilk görüşmeye  yada yeni görüşmeye odaklanın.

Randevu az almanız hiç alamayacağınız anlamına gelmez. Odaklanın ve tutarlı olun. Randevu almanın satış için önemli olduğuna ve bunu yapabileceğinize inanın. Negatif paradigmalardan kurtulun. Duygular yerine düşüncelerle hareket edin. Liste yapın ve alışkanlık haline getirin.

Reddedildiğinizde içselleştirmeyin kendinizi değersiz görmeyin. İnsanların alışkanlıklarını değiştirmek için daha çok çaba gösterin. Zihninize bu konuda sürekli geliştiğinizi ve kazanan olduğunuzu yazın.

Unutmayın sizin kaderiniz sizin kararlarınız, seçimleriniz ve eylemlerinizle şekillenmektedir.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!