,

Network marketing doğru kişiyi seçmek!

Erdem Karagöz

Ekip kuran liderler nasıl seçim yapmalıdır? Network marketing alanında kim başarılı olur?

Öncelikle doğru seçim yapmalıdır! Vazgeçenler asla kendilerini suçlamayacak sistemi ve lideri suçlayacaktır. Yanlış bir kişi 25 kişilik bir grubun enerjisini alabilir. Ekibinizin imajını yok edebilir.

Doğru kişiyi seçmek için işte kriterler.

  1. Self kontrol başarının anahtarı basit görünen işleri sürekli tekrarlayabilme yeteneğinde saklıdır. Her gün ısrarla 10 kişiye telefonla ulaşmak, 3 kişi ile yüz yüze görüşebilmek. Her hafta ısrarla toplantı yapabilmek, sürekli öğrenmek gibi düzenli alışkanlara sahip olmak
  2. Kelimeler;  dil beyin için önemlidir. Sürekli belki, galiba, bakarız, keşke, olsa gibi kelimeler kullanıp başkalarını suçlayan mazeret üreten, söylenen mutsuz insanlardan uzak durun.
  3. Sosyal çevre, siz en çok zaman geçirdiğiniz 5 insanın bileşkesisiniz. Onlar kadar yükselebilirsiniz. Hayatınızdaki kişilere dikkat edin. Sizi geliştiren, heyecanlandıran ve baskı altında iş yapabilen insanları seçin. Birlikte olun.
  4. Eylem duygudan önce gelir. Seçeceğiniz kişilerin eylemlerine bakın. Neyi arzuluyor, istiyor ve elde etmek için neler yapıyorlar? Bunu gözlemleyin.
  5. Gelecek vizyonları; sürekli geçmişe takılı kalan insanlardan uzak durun! Geçmiş başarıları ya da başarısızlıklarını anlatanlar yerine gelecek vizyonları olan ve ona ulaşmak için şimdiyi iyi yönetenleri seçin.
  6. Değer; başkalarına değer katmayı hayat ilkesi haline getirmiş insanlardan oluşan takım kurun. Bencilce sadece kendilerini düşünen insanlardan uzak durun.
  7. Merak, öğrenme aşkı ile yanan yenilik ve değişim peşinde koşanlarla birlikte olun.
  8. Esnek; ego çatışmasına girmeyen ve yeni durumlar karşısında esnek davranan bilen kişiler aranızda olduğunda uyum mükemmel olacaktır.
  9. Heyecan transferi; yaptığı işe ve en önemlisi kendine inanan insanlardan takım kurun.
  10. İşbirliği; başkaları ile işbirliğine hazır ve bundan keyif alan kişiler ekibinize her zaman değer katacaktır.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!