SATIŞA HAZIRLIK

Yıllık kazançları yüksek ve iyi ciro sağlayan satıcıların ortak özelliği satışa çok iyi hazırlık yapmalarıdır.  İyi hazırlık sadece ürün, piyasa, pazar, rakiplerin bilgilerine sahip olmak demek değildir. Müşterinin ihtiyacını, alışkanlıklarını, ödeme şeklini, geçmiş satın almalarını, referanslarını etkileyen tüm faktörleri bilmek gerekir. Hazırlık müşterinin konfor alanına girdiğinizde sizi güvende tutacaktır. Size sorulabilecek tüm soruların zihninizde yüzlerce kez cevaplamış olmalısınız. Ön hazırlık müşteri karşısında kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Ezberden kurtaracak müşterinin anlama yetenekleri ve temsil sistemlerine göre iletişim kurmanızı sağlayacaktır.  Hazırlıklı olduğunuzda müşterinin dili ile konuşabilirsiniz. Ürün bilgisi yerine müşterinin hislerine yoğunlaşırsınız.

 Hazırlık sizin satışınızı çok güçlü kılacaktır. Müşterinin kendini güvende hissetmesini sağlayacaktır. Ön hazırlıkta bilgi, beceri ve tavırlarınızı gözden geçirebilirsiniz.

Kusursuz ürün bilgisi

Pazar bilgisi

Rakipler

Müşteri Profili

Müşterinin satın alma/almama gerekçeleri

Satışı etkileyen tüm unsurlar üzerinde hazırlık yapmış olmanız gerekir. Hazırlığın çok iyi olduğu satış görüşmelerinin diğer bir avantajı da satış içinde kendinizi gözlemleyebilirsiniz.

Erdem Karagöz

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!