Erkekler Nasıl Konuşturulur?

Erkekler Nasıl Konuşturulur ?

Var mısınız eve geldiğinde ağzından kelime alamadığınız eşinizi, sevgilinizi sizinle sohbet eder hale getirmeye! Taktikler aramızda kalsın kimseye söylemeyin! Biraz erkek kadın arasındaki farklardan başlayalım.

Öncelikle bir kadın günde 24.000 kelime, erkek 12.000 kelime konuşur. Kadın duygu odaklıdır paylaşmak ister, erkek sonuç odaklıdır çözmek ister. Kadın detaycıdır erkek analitik. Kadın geniş açı görür düşünür, erkek dikey görür düşünür. Kadın dokunulmaktan, konuşulmasından hoşlanır bu onun için terapidir. Erkek işin sonuca ulaşılmasından hoşlanır. Detay erkekleri sıkar. Yetiştirilme tarzlarından dolayı genelde erkekler sohbeti sorgulanmak olarak algılarlar.
Eve koşup uzaktan kumandayı kapıp gezegenle ilgisini bir an önce kesmek ve maçların yorumlarını altı ayrı kanaldan beş saat izlemek isteyen adamla iletişim tekniklerine geçelim. Bu adam günün yorgunluğunu atma yolu olarak susmayı tercih ediyorsa ne yapılması gerekir? Erkekler hangi sorulardan hoşlanmaz buna bakmak gerekir. İçinde neden geçen tüm sorulardan hoşlanmazlar. Neden geç geldin? Neden konuşmuyorsun? Neden benimle ilgilenmiyorsun? Neden, neden, neden?

Erkekler anneden eşe sert geçişleri kolay kaldıramazlar. Anne sabırlıdır, anne fedakârdır. Eş aynı sabrı ve fedakârlığı karşılıklı olması halinde gösterir. Tek taraflı fedakârlığı eşler sadece çocuklarına sunar. Bu bilgilerden sonra eş nasıl konuşturul ur bölümüne geçebiliriz. Eşlerle konuşmak için neden sorusu yerine kesinlikle nasıl soruları sormalısınız. Ortak ilgi alanlarını konuşmalı, özellikle çok hoşlandıkları alanlar hakkında konuşmayı severler. Ucu açık olumlu sorular sorabilirsiniz. Cevabı evet ya da hayır olan sorular konuşma kalitesini düşürür.
Sohbet için yemek saatleri, bir iki saatlik küçük yürüyüşler, dışarıda geçen özel saatler daha uygundur. Eğer eşinizle sohbet etmek isterseniz onun ses ritmi, hızı, tonu, perdesini kullanın. Görsel biri ise kelimelerinizde görsellik olsun, işitsel ise sesinizi daha iyi kullanın. Mutlaka dokunun. Dokunma erkek ve kadında sihirdir.

Konuşmalarınızda tartışılması gereken bir konu varsa sadece sorunu çözmek adına konuşun. İçselleştirmeyin, geçmişi olaya katmayın. Sorunu çözmek için bana ne tavsiye edersin, sence burada nasıl tavır almalıyım? Tarzı sorular iletişim ve yaşam kalitesini artıracaktır. Merak etmeyin bu sürekli alttan almak ve kaybeden olmak değildir. Ani olmasa da mutlaka sizde partnerinizdeki değişimi göreceksiniz. Erkekle kadın arasındaki en önemli ayrıntı ise sorunlar karşısında kadınlar hemen üzerine gidilmesi ve konuşulmasını isterken erkekler üzerinden 24 saat geçmesini ve sakinleşmeyi seçerler. İşte şeytan bu ayrıntıda gizlidir. Kadının konuşma benimle sus haykırışının altında yatan gerçek lütfen konuş benimledir. Erkekler olaya analitik baktıkları için konuşma diyen eşe,sevgiliye konuşmazlar! Kadınlar sosyal zekasını her zaman çok daha iyi kullanır. Ait olmak ve sevgi sözcükleri kadınlar için vazgeçilmez kelimelerdir. Merak etmeyin bu sihirli sözcükleri duymaktan erkeklerde keyif alır. Erkekleri konuşturmanın yolu onlar gibi düşünmek ve bakış açısı ile yapılır. Günde 30 dakika kaliteli zaman ilişkinin geleceğini kurtarır. Sıkıldığı an beden dili ele verir. Göz teması iletişimin şifresidir. Ruha en kolay ulaşmanın yoludur göz teması.

Erkekler 12.000 kelimenin tamamını iş ortamında kullandıkları, kadınların da akşam eve gelecek eşlerini ortalama 21.000 kelime ile beklediklerini hatırlatalım. Bu nedenle erkekleri konuşturmak için zekâ, sabır, strateji gibi kavramlara ihtiyaç vardır. Hadi akşam bir deneme ile başlayın dünden 1000 kelime fazla konuşturursanız başarılısınız. Unutmayın öncelikle içinde neden geçen soru yok, sonra ilgi alanlarından ucu açık sorular. Göz teması, dokunmanın gücü ve annelik içgüdüsünde gizli olan ilgi ekleyin. Sonra karışımı eşinize, sevgilinize servis edin.
Şimdi neden sadece erkeklere ilgi gösteriyoruz o da yapsın diye düşünen bayanlara sesleniyorum. Bu yaptıklarınızın tamamı kendiniz için. Erkekler konuşma ve dinleme reflekslerini geliştirince siz de kendinizi çok daha mutlu ve özel hissedeceksiniz. Haydi eğitim başlıyor!

Bumerang - Yazarkafe

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!