İlgili resim

Eğitim Şart mı?

Erdem Karagöz

Şirketinizde yıllardır satış yapıyorsunuz. Sektör deneyimine sahipsiniz, rakipleri, piyasayı ürünleri biliyorsunuz.  Satış eğitimlerine neden para vermelisiniz? Hiç düşündünüz mü ülkenin en önemli 500 firması neden yıllık 48 adam/ saat üzerinde eğitim aldırıyor?

Satış eğitimi davranışları değiştirir, motivasyonu artırır ve ROI yani yatırım getirisi hesaplanabilirdir.  Alanında uzman eğitmenler satış guruları olaylara sizden farklı bakarlar. Sizin satış ekibinize sürekli söyledikleriniz bir süre sonra işletme körlüğüne dönüşür. Farklı kanallardan bilgi girişine ihtiyaç olur. Dışarıdan gelen satış eğitmenleri gizemlidir ve sihir bozulmamıştır. İç eğitmenlere göre etkileşim çok daha yüksektir.

Satış eğitimlerinin khow how ve farklı eğitim teknikleri vardır. Oyunlarla, vaka çalışmaları ile ve beyin fırtınaları ile ekibinizin aslında var olan potansiyelini ortaya çıkartır. Satış eğitimleri her zaman size özel kurgulanmalı ve interaktif etkileşim olmalıdır. Power Point sunum ve eğitmenin anlattığı eğitim dönemi bitmiştir.

Eğitmenler şimdi fasilatör, moderatör, koç, mentör ve etkileme uzmanlarıdır. Şirketler yeni müşteri bulmak, eski müşteriye daha çok satmak, satış kapanışlarını artırmak, müşteri ile bağ kurmak, zor müşteriler yönetmek, ikna ve müzakere gibi konularda kendilerini geliştirmek rakiplerin önüne geçmek için eğitim alırlar.

O nedenle değişim için eğitim şarttır. 

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!