Sosyal Medyada olmak

Erdem Karagöz

Sosyal medyada iyi yer alan bir şirket veya organizasyonunuz varsa dünyanın her noktasında varsınız demektir. Sizin sosyal medyada anlaşılır olmanız için neler yapmanız gerekir? Öncelikle yazdıklarınız başkalarının sorunlarına çözüm üretmeli, bilgi kirliliği oluşturmadan ifade edilebilmelidir. Twitter mantığı ile 140 karakter uzunluğunda anlatabilmeli ya da başka bir web adresi ve bloga yönlendirmelisiniz. Uzman görüşlerine yer verin. Akademisyenler ve alanının uzmanlarının görüşlerini sosyal medya sisteminizde kullanın.

Promosyonlar ile takipçilerinizi artırmalısınız. Her gün güncel bilgiler yayınlamalısınız. Takipçileriniz neyi nasıl ne zaman nasıl takip ettiklerini takip etmelisiniz. İkna etmek için çok güçlü sorular sorun, bilinçaltlarına marka algınızı ve duygusal kimliğinizi yazdırın. Kalıcı, güçlü olduğunuzu hissettiren yorum ve alıntılar yapın. Teşekkür edin.

İstatistikler çok önemlidir. Analitik insanlar verilerle beslenir. İnsanlar rakamlara,grafik ve bilgilere güvenir. Sözlerinizi destekleyecekler istatistikler yayınlayın. Görselliklerden yararlanın beyin ile göz arasında 22 kat daha güçlü bir bağ bulunmaktadır.

Sosyal medyada önemli olan devamlılıktır. Sosyal medyada devamlılığı sağlayabilmek için bu alanda eğitim almış bir profesyonel ekinizde yer almalıdır. Reklam ve ajans giderlerine göre oldukça karlı bir yatırımdır.

Size tavsiyem Brendon Burchard tarafından yazılan Mesajınız Var kitabını mutlaka okuyun.Burada sadece sosyal medya kullanımı değil satış için onlarca soru işaretinize sonuç bulacaksınız.

 

Bumerang - Yazarkafe

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!