Satışa Zihinsel Hazırlık

SATIŞA ZİHİNSELHAZIRLIK

Erdem Karagöz

Satıcı zihinsel satış tatmin alanı yaratmadan sürdürülebilir kazanan olamaz. Kendi içsel motivasyonunu artıracaklar zihinsel hazlar bulmalıdır. Kimse şirketinin büyümesi, patronun araba modelini yükseltmesi için çalışmaz. Herkes birey olarak kendini gerçekleştirmek için çalışır.

Zihinsel hedefleri olan satıcıların en belirgin özelliklerinin başında başkalarından beklentileri azaltmış olmak, başkalarına yardımcı olmak ve işbirliği gelir. Yatırım yapmadan, ekmeden biçmezler. Müşterilere, iş arkadaşlarına ve yöneticilerine karşı depresif değildirler. Enerjilerini neden olmuyor yerine nasıl yapabilirime verirler.

Zamanlarını iyi yönetirler ve her zaman görselleşmiş güçlü tutkuları vardır. Satış başarılı insanlar için ömür boyu tatil yaptıkları bir oyun alanıdır. İnsanları, süreçleri ve geliştiren zorlukları severler.

Satış anına çok iyi odaklanırlar ve zihinlerinde engelleyici rakipleri yoktur.

İyi bir satıcı olarak en az 10 tane güçlü neden bulmalısınız.

Çocuğunuz- Aileniz ya da sadece kendiniz

Hayatta güçlü kalma arzusu

İsteklerini gerçekleştirmek

Keyifli bir oyun ve yaşam alanı inşa etmek

Statü

Tanınma

Kişisel gelişim

Başkalarına değer üretme

Kazanan olmak

Anlatacak hikâyesini elleri ile yazmak

Zihin sınırsız bir güçtür Siz ya sorunları görür ve içinde bulduğunuz şartlarda nasıl yapılamayacağını kanıtlamaya çalışırsınız ya da sonuçları görür nasıl yapılacağını kanıtlarsınız.

İnsan başarısızlık anında kendini koruma altına almak için mazeretler üretirken beyin bunları yapılması gereken emirler olarak algılar. Tüm bedene nasıl yapılamayacağını kanıtlamak için komutlar verir. Fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal olarak tüm donanımlarınızı etkisiz hale getirir.

Müşteriye telefon açmak için eliniz telefona gittiğinde beyniniz moralini bozma zaten almayacak der! Bir arkadaşınızdan yardım istemeyi düşündüğünüzde reddedecek seni sakın yapma zamanı değil diye uyarır.

Yeni bir müşteriye gitmemeniz için sizi hasta eder, aynadaki görüntünüze inanamazsınız. Eyleme geçmemeniz için size zihin oyunları oynar.

Çünkü siz ona mazeret bul emri verdiniz!

Zihninizi bir başarıya kodladığınızda, satışı gördüğünüz resimleri beyninize attığınızda patron sonuç istiyor diyerek yeni bir akış sağlar.

Sözleşme, fatura ve başarı resimleri verir. Enerjinizi, tutkunuzu besler ve sizi harekete geçirir. Satışın matematiği olduğunu bilirsiniz. Bir satış için gereken reddedilme sayısı size keyifli gelir. Hayır duyma özgüveninize zarar vermez.

Beyin sonuç için yakıt üretmektedir ve size hizmet etmektedir.

Duruşunuz, nefes alışınız, görüntünüz değişir.

Öyleyse güçlü nedenlerinizi bulun ve hemen eyleme geçin.

Denedim olmuyor diye düşünüyorsanız negatif tüm süreç ve insanları gözden geçirin ve tekrarlamaya devam edin.

Henüz yorum yazılmadı. İlk yorum yazan sen ol!

Yorum yazın

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!